ⓘ Lepra jeb spitālība ir hroniska slimība, ko izraisa baktērijas Mycobacterium leprae un Mycobacterium lepromatosis. Lepras galvenās izpausmes ir izsitumu vai mez ..

                                     

ⓘ Lepra

Lepra jeb spitālība ir hroniska slimība, ko izraisa baktērijas Mycobacterium leprae un Mycobacterium lepromatosis. Lepras galvenās izpausmes ir izsitumu vai mezglu veidošanās ādā, gļotādā un nervu bojājumi. Neārstēta lepra var radīt neatgriezeniskus bojājumus ādā, nervos, ekstremitātēs un acīs. Pretēji mītiem, lepra neizraisa ķermeņa daļu nokrišanu, tās tikai var kļūt nejūtīgas.

Pasaules Veselības organizācija 1995. gadā apkopoja informāciju, ka 2-3 miljoni cilvēku pasaulē ir ieguvuši invaliditāti lepras dēļ. Lai arī piespiedu karantīna mūsdienās vairs nav nepieciešama, joprojām daudzviet pasaulē ir saglabājušās lepras slimnieku kolonijas leprozoriji.

Baltijas valstīs pēdējais - Talsu leprozorijs darbojās Laidzes pagasta Stūrīšos no 1896. gada. 2007. gadā slimnīca tika reorganizēta un pievienota Latvijas Infektoloģijas centram, ēkās izvietots pansionāts.